אזרחים ותיקים הם מי שהגיעו לגיל הפרישה לגמלאות – נשים, החל מגיל 62 וגברים בני 67 * "הגעתם לגיל שאפשר להתחיל"? הרווחתם את זה ביושר! במועצה מעמידים לרשות האזרחים הוותיקים שפע של תכניות ופעילויות כגון מועדונים חברתיים, טיולים והרצאות, שירותי ייעוץ והכוונה, סיוע בצרכים שונים ועוד * אתם מוזמנים לבחור את הפעילויות שמתאימות לכם, ולהתחיל ליהנות מהחיים!

בגילאי הפרישה, חשוב להתמקד בטיפוח תרבות פנאי עשירה, בעשייה ובלימוד, כדי לשמור על ראש פעיל ומצב רוח טוב. חשוב לקחת חלק באירועים חברתיים ובכל מה שמצבכם הבריאותי מאפשר לכם.

בין אם אתם בריאים ופעילים ובין אם אתם זקוקים לסיוע פיזי או רגשי – אנחנו כאן. נשמח לסייע לכם ולבני משפחותיכם ולהציע שפע של פעילויות שיותאמו בדיוק עבורכם. הפעילויות מתקיימות בהובלת היחידה למשאבי קהילה באגף לשירותים חברתיים ובשיתוף פעילים קהילתיים ופעילי קבוצת המנהיגות "מועצת החכמים".

התכניות באגף לשירותים חברתיים:

מועדוני מופ"ת:

באווירה נעימה ובהובלת צוות עובדים מקצועי ומיומן, מוענקים לתושביה הוותיקים של המועצה, מענה חברתי, רשת של תמיכה, הכוונה וייעוץ והעשרה תרבותית הכוללת התעמלות, אקטואליה, הרצאות, טיולים, ספורט, אמנויות מגוונות וכדומה. כמו כן, מוגשות ארוחת בוקר קלה וארוחת צהרים חמה.

ישוב:

שם המועדון

ימי פעילות

שעות פעילות

לפרטים והרשמה:

יגל

צעירים לנצח

ב', ג', ד'

7:30-12:30

חני אבן דנאן

054-2889700

כפר חב"ד

כולל בית מנחם

א'-ה'

9:30-13:00

משה הורוביץ 054-7770579

אחיעזר

מועדון פיס

א'- ד'

8:30-12:30

שושי קוממי 052-4881200

 
מועדונים חברתיים:

מיועדים לאזרחים ותיקים עצמאיים, המבקשים להיות חלק מקבוצה חברתית ולהעשיר את תרבות הפנאי שלהם. במועדונים מתקיימות פעילויות שונות כגון: הרצאות, חוגים להעשרה דיגיטלית, סדנאות בתחומים שונים, טיולים ועוד. המועדונים פעילים בישובים: משמר השבעה, גנות, חמד, כפר חב"ד, אחיעזר, צפריה וניר צבי.
לפרטים והצטרפות: חיה בן שטרית: 054-6669132

מועדון "חכמת נשים", כפר חב"ד:

מועדון חברתי לנשים עצמאיות מעל גיל 62, הפועל ב"בית גאולה" בכפר חב"ד. את הפעילות במועדון מרכזת הגב' חיה בן שטרית, רכזת תכניות ותיקים במועצה. המועדון פעיל שלושה ימים בשבוע, בין השעות 09:30-13:00. הפעילות כוללת ארוחה בוקר קלה, חוגים וסדנאות, הרצאות, טיולים ועוד.

הרצאות חוסן ומוגנות:

במסגרת תכניות לחיזוק החוסן האישי והקהילתי, מועברות לוותיקי המועצה, הרצאות בנושאי חוסן ומוגנות. ההרצאות עוסקות בסוגים שונים של מוגנות – ברשתות החברתיות, בבית וברחוב, התמודדות עם קושי ואובדן ועוד. 

קהילה תומכת:

תכנית הפועלת ברחבי הארץ, ומאפשרת לאזרחים ותיקים לשמור על עצמאותם בבית. את התכנית מובילים רכזת ואב-קהילה מעמותת מט"ב, המשמשים כאנשי הקשר של התכנית - אב הקהילה נמצא בקשר שוטף עם האזרחים הוותיקים, מוודא את שלומם ומסייע בפעולות ביתיות שונות, תיקון תקלות קלות או הזמנת איש מקצוע מהימן. כמו כן, ניתן להתחבר באמצעות התכנית ללחצן מצוקה המקשר את התושב באופן מידי עם שירותי החירום.

שירותים נוספים: ביקור בית של רופא במחיר סמלי לאורך 24 שעות ביממה, הזמנת אמבולנס במחיר סמלי ומגוון שירותים לבחירה כמו: פדיקור, שירותי כביסה, הבאת תרופות, יציאה לטיולים ואירועים שונים ועוד.

קבוצת מנהיגות "מועצת החכמים":

פעילים קהילתיים אשר עוסקים בקידום תחום האזרחים הוותיקים במועצה, מביאים את צרכיהם בפני אנשי המקצוע במועצה, יוזמים ואחראיים על פעילויות ושותפים בבניית תכניות ייחודיות עבור ותיקי המועצה.
לפרטים והצטרפות: שירן נעים, עו"ס קהילתית, רכזת היח' למשאבי קהילה 073-2230625.

תכנית תעסוקה ביתית:

שירות הניתן למרותקי בית, המוגבלים ביכולתם לצאת מהבית מסיבות בריאותיות או נפשיות ולצרוך שירותים בקהילה. השירות כולל ביקור בית של מדריך/ה פעם בשבוע וכן, מוצעת פעילות כולל התעמלות מותאמת למצב הבריאותי, לגברים. לנשים, מוצעות תעסוקות שונות בהתאם לתחומי העניין שלהן.

סיוע בסלי מזון:

בסיוע "הקרן לידידות", מסייע האגף בהענקת סל מצרכים בסך 300 שקל מדי חודש. לוותיקים בני 80 ומעלה (מקרים חריגים, לבני 75 ומעלה), המתקיימים מקצבת זקנה והשלמת הכנסה, חסרי עורף משפחתי או בעלי תמיכה משפחתית דלה, שאינם מקבלים סיוע מארגונים אחרים.

דברים שחשוב לדעת:

 • ייעוץ לבני משפחה מטפלים: מטפלים בבן משפחה מבוגר? נתקלים בקשיים סביב הטיפול ומעוניינים להתייעץ ולקבל מידע בנושא: אתם מוזמנים לפנות ולהתייעץ.
  מירב רוזנטל, עו"ס ותיקים: 073-2230602.
 • חוק סיעוד: מי שהגיעו לגיל פרישה ומקבלים קצבת זקנה זכאים להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לגמלת סיעוד, בהתאם למצבם הבריאותי.
 • בעיות ראייה: כבדי ראייה או מי שסובלים מירידה בראייה או מבעיות עיניים שונות, יכולים ליהנות מהדרכה המועברת על ידי מדריכה מקצועית, אשר מגיעה לבתיהם במסגרת השירותים הניתנים בקופות החולים. השירות מוענק לבעלי תעודת עיוור בהצגת המלצה מרופא עיניים.
 • טיפולי שיניים לבני 75 ומעלה: בפברואר 2019 יצאה לדרך רפורמה ממשלתית, המאפשרת לבני 75 ליהנות מטיפולים שונים בחינם או בהשתתפות סמלית. השרות ניתן במסגרת מרפאות השיניים של קופות החולים.
 • התעללות בקשיש חסר ישע: מדובר בהתעללות חד-פעמית או בכזו המתרחשת לאורך זמן ופוגעת באחד או יותר מהתחומים הבאים: תחום פיזי, מיני, נפשי, רגשי וכלכלי. פגיעה עלולה להגיע מצדם של אדם או מספר אנשים, עימם יש לקשיש יחסי אמון אישיים.
  לתשומת לבכם: הפרת זכויות הפרט של הקשיש, חשיפתו לסבל, גרימת נזק או פגיעה בשלומו ובטחונו – הן עבירות פליליות, המחייבות דיווח למשטרה! בכל מקרה של חשד להתעללות, ניצול או הזנחה של קשיש יש לדווח:
  למשטרה - מוקד 100 (אפשר גם אנונימית), או לעו"ס מירב רוזנטל 073-2230602. ניתן לפנות גם לטל' חירום: 03-9607765.

פרסום קהילה תומכת

קהילה תומכת כי אין כמו בבית

הידעתם ?

אזרחים ותיקים זכאים לשרותי קהילה תומכת בעלות מסובסדת ומקבלי שעות סיעוד של ביטוח לאומי זכאים לשרותי הקהילה תמורת חצי שעת סיעוד בלבד !

 • תיקונים קלים ללא תשלום
 • לחצן מצוקה ביתי ובאפליקציה
 • אוזן קשבת קשר אישי ורציף
 • סיוע והדרכה במיצוי זכויות
 • הקהילה התומכת נועדה לעזור לאזרחים ותיקים, המעוניינים להמשיך ולנהל אורח חיים עצמאי ואיכותי בביתם .
 • שרותי רופא 24/7 בבית ופינוי באמבולנס
 • ביקורי בית של אב הקהילה וסיוע בבעיות יומיומיות
 • פעילות חברתית לבחירתכם
 • פעילות מותאמת למרותי בית

הצטרפו אלינו- אנחנו כאן בשבילכם

מנהלת קהילה :

רויטל דיגה 054-3337806

www.matav.org.il