תחום פרט ומשפחה נועד לקדם ולשפר את מצבם של משפחות או יחידים במישור האישי, המשפחתי והחברתי ולפעול לצמצום מצוקותיהם. באמצעות מפגשים עם עובדים סוציאליים מהמחלקה, הדרכות, טיפול וסדנאות, מוענקים ליחידים ולמשפחות - סיוע, ייעוץ ותמיכה, במקרים שונים של אירועים, המתרחשים בעתות משבר או כחלק ממעגל החיים

לפעמים, דווקא התא המשפחתי, זה המשמש לנו ביום יום כעוגן וכמקור לכוח, עובר משברים או זעזועים, הנובעים מסיבות שונות – גירושים, מחלה או מוות, פיטורים או בעיות כלכליות, חוויות רגשיות ונפשיות, שעוברות על אחד או יותר מבני המשפחה ועוד. לעיתים, הדבר אינו קשור אלינו באופן ישיר ומושפע מתקופות מטלטלות כמו חודשי הקורונה הארוכים, אירועים ביטחוניים וכדומה. בכל אותם מקרים, חשוב להבין שאנחנו לא "סופרמנים" ושאפשר, חשוב ורצוי לבקש עזרה, כדי להחזיר את החיים למסלולם, לשוב למלוא הכוחות ולתפקד בשגרה טובה ובריאה.

בתחום פרט ומשפחה, מעמידים לרשותכם שפע של דרכים לליווי ותמיכה, ייעוץ והכוונה. את הטיפולים מעניק צוות מטפלים מקצועי ומיומן: עובדים סוציאליים קליניים, מטפלים משפחתיים וזוגיים ומטפלים בהבעה ויצירה -  תוך התייחסות לצרכי כל מקרה, בדיסקרטיות ובסודיות מלאה.

מה מוצע לכם? הנה כמה דוגמאות:

מרכז טיפולי לילדים: טיפול מחבק ומחזק לילדים ונוער (בגילאי 5-18), החווים בעיות רגשיות, התנהגותיות וחברתיות ואינם יודעים כיצד להתמודד עמם. הטיפול מחזק ומקנה להם כלים ומיומנויות, אשר יסייעו להם להתמודד ביתר קלות עם לחץ וקושי, הן כיחידים והן כחלק מהמשפחה והחברים.
השירות מוענק על-ידי צוות מקצועי מתחומי הטיפול השונים וניתן על פי קריטריונים מוגדרים.

סדרי דין: הערכה מקצועית הנעשית על ידי עו"ס (עובדת סוציאלית), בתחומי הורות, משמורת, טובתם של קטינים ודילמות הקשורות להגנה על קורבנות אלימות במשפחה לרבות מתמודדי נפש וחסרי ישע הזקוקים להגנה ולאפוטרופסות, חוות דעת בנושאי אישות והסדרי ראייה בהליכי גירושין, הכרה באבהות ועוד. הפנייה נעשית בהתאם לבקשת ערכאה משפטית בלבד, מבית המשפט הרלוונטי. תוצאות ההערכה, הכוללות המלצות וחוות דעת מקצועית (תסקיר), מוגשות על ידי העו"ס לערכאה המשפטית שביקשה אותה.
למי פונים: ירדן עדיני, עו"ס לסדרי דין, טל': 073-2230613.

סיוע חומרי-כלכלי: מסייע בעת הצורך בהצטיידות בסיסית למשפחה ולילדיה ובמימון טיפולים רגשיים, אבחונים פסיכולוגיים, השמות במסגרות חוץ-ביתיות ובקהילה. השירות מיועד למשפחות המוכרות באגף לשירותים חברתיים ומוענק לאחר בדיקה והמלצה של עובדת סוציאלית, תוך בחינת הזכאות לסיוע.
למי פונים: למזכירות האגף או לעו"ס של היישוב.

אלימות במשפחה: רצף של שירותים מסייעים, החל מהגנה על נשים החשופות לאלימות רגשית, כלכלית ופיזית, פנייה למרכזים לטיפול באלימות - המציעים טיפול לנשים, ילדים וגברים וטיפול שיקומי לפוגעים. הסיוע למשפחות ניתן מתוך הסכמה ובמקרה הצורך, בהתערבות ובסיוע בתי המשפט לענייני משפחה.
למי פונים: עו"ס ירדן עדיני, טל': 073-2230613.

התמכרויות: מתן שירות מסייע במקרים של התמכרויות לסמים, אלכוהול, הימורים וכדומה. המחלקה מסייעת בייעוץ ובהפניה לגורמים מטפלים מחוץ למועצה.
חוק הנוער, טיפול והשגחה: הגנה ושמירה על שלומם של קטינים, בעזרתה של עו"ס, שהחוק מקנה לה סמכויות התערבות על פי דין, לטובת הקטין.
למי פונים: שירלי בקר-פרץ, עו"ס לחוק הנוער, טל': 073-2230615.

הידעתם?
בחלק מהמקרים, כמו לדוגמה במקרה של קשיים כלכליים, הזכאות לקבלת עזרה מותנית בהערכה של עובדת סוציאלית. מאידך, אם נתקלתם בקשיים, אל תשמרו אותם בבטן! אתם מוזמנים להתייעץ עמנו ולפנות לקבלת עזרה בכל מקרה - יחד נוכל למצוא פתרון! סודיות מלאה – מובטחת.

נעים להכיר: מרכז בשביל המשפחה

"מרכז בשביל המשפחה" הוא שמו של מרכז טיפולי למשפחות, המשתייך לאגף לשירותים חברתיים ופועל במרכז הפיס במושב אחיעזר. במרכז, עומדים לרשותכם אנשי מקצוע מעולים, הרואים את המשפחה כמכלול אחד ופועלים בשלל שיטות ותכניות טיפוליות משקמות, למען כל בני המשפחה, תוך התייחסות לקשרים שביניהם. מרגישים שהיחסים בתוך המשפחה "תקועים" וקשים? פנו אלינו ונשמח לסייע בהתאמת תכנית טיפולית עבורכם.

התכניות במרכז:

 1. תכנית נתיבים להורות: מסייעת למשפחות החוות קשיים בתפקוד ההורי וביחסים בין הורים וילדים ומותאמת באופן אישי לכל בני המשפחה, לאחר תהליך היכרות מעמיק. התכנית אינטנסיבית ונמשכת כשנה-שנה וחצי, בהתאם לצורך.
  למי פונים: ההפניה נעשית באמצעות העו"ס המטפלת במשפחה, באגף הרווחה.
 2. התחנה לטיפול זוגי ומשפחתי: התחנה הוקמה בינואר 2022, והיא מציעה לכל תושבי המועצה טיפול זוגי ומשפחתי בתשלום מסובסד. באמצעות שילוב בין גישות טיפוליות שונות, מוצעים פתרונות למצבים כהתמודדות עם קשיים בזוגיות, טיפול וליווי בתהליכי פרידה וגירושים, טיפול משפחתי רב-דורי הכולל התייחסות לבוגרים, להורים מבוגרים ועוד.
  למי פונים: הפניה נעשית באופן ישיר מול מנהלת התחנה, חיה שיפר: 052-5357350.
 3. היחידה לשיקום קשר: מטפלת במשפחות הסובלות מקשיים בקשר המשפחתי, בין הורים וילדיהם עד כדי נתק מוחלט, קשיים במהלך ולאחר גירושים וכדומה. הטיפול מחייב קבלת צו בית משפט.
  למי פונים: ההפניה נעשית באמצעות העו"ס המטפלת במשפחה, באגף לשירותים חברתיים.
 4. היחידה לתיאום הורי: מטפלת בהורים גרושים המתקשים לנהל את הקשר ההורי ביניהם ולקבל החלטות משותפות בנוגע לילדיהם. בטיפול, לומדים ההורים להפחית קונפליקטים ולבנות מערכת יחסים מכבדת, המאפשרת לילדיהם לגדול בסביבה מיטבית.
  למי פונים: ההפניה נעשית באמצעות העו"ס המטפלת במשפחה, באגף לשירותים חברתיים.
   

תחנה לטיפול משפחתי

תחנה לטיפול זוגי ומשפחתי

טיפול זוגי ומשפחתי המיועד לתושבי המועצה והסביבה

הטיפול כולל:

 • מתן מענה לקשיים ומשברים בכל שלב על רצף החיים
 • שיפור ושיקום מערכות יחסים במשפחה

השירות מקצועי וניתן לזוגות ומשפחות, הורי וילדים על ידי צוות מקצועי ומנוסה של מטפלים משפחתיים וזוגיים.

השירות ניתן בתשלום ומסובסד על פי רמת הכנסה

אל תהססו, תפנו

חיה 052-5357350